Dr. Ronald Lederman – Chirurg Ortopeda

ledermanDr. Ronald Lederman – Chirurg Ortopeda

Dr Ronald Lederman jest chirurgiem ortopedą. Prowadzi prywatną praktykę medyczną w Detroit zatrudniając zespół 25 specjalistów. W centrum Ledermana stosuje się wszystkie standardowe narzędzia do zwalczania bólu i leczenia ran. Od niedawna w ofercie posiadają nowy zabieg: laser MLS® .

 

D. Jak to działa?

R. Po zapoznaniu się z wieloma różnymi badaniami naukowymi, w tym wieloma z Harvardu, byłem zaintrygowany wpływem tego, jak energia światła wpływa na komórki. Jaki istotny wpływ ma na zmniejszenie stanów zapalnych i resorpcję obrzęków w miejscu aplikacji. Uznałem te możliwości za świetną terapię walki z bólem.

 

D. Kto może skorzystać z terapii laserem MLS® ?

R. Widzę ogromne pole dla zastosowań terapii, urządzenie może być używany przez lekarzy ortopedów, chirurgów,  lekarzy pierwszego kontaktu i fizjoterapeutów.

 

D. Ile zabiegów będę potrzebował?

R. Jesteśmy po zakończonym wielkim powodzeniem cyklu leczenia młodych sportowców szkół średnich, chcących wrócić do sportu po ostrym skręceniem stawu skokowego.  Po trzech zabiegach 90% pacjentów uwolniono od bólu, a to był początek 2 tygodniowej terapii.

 

D. Czy to możliwe, że terapia laserowa MLS ® nie będzie skuteczna ?

R. Z naszych obserwacji wynika że 90% naszych pacjentów osiągnęło prawie 90% ulgę w ich schorzeniach, co jest niespotykane.

 

D. Jakie są mocne strony terapii MLS ®? Jakie są jej rezultaty?

R. Obecnie oferuje zabieg laserem wykonanym w nowej technologii, nieinwazyjny, bez skutków ubocznych, bez zagrożeń uszkodzeń termicznych, nie powodujący uczuleń.  Tak więc, w pewnym sensie terapia zrewolucjonizowała moją praktykę. Mając na uwadze, że czasami musieliśmy  powiedzieć pacjentom przepraszamy, nie możemy zaoferować nic więcej – teraz mamy coś do zaoferowania dla tych właśnie pacjentów . 90% z nich zaczyna odczuwać radykalną poprawę.

 

D. Czy uważają Państwo terapię MLS®  za skuteczną?

R. Z naszych obserwacji wynika że 90% naszych pacjentów osiągnęło prawie 90% ulgę ich objawów, co jest niespotykane.

 

Dr Lederman użył terapii po raz pierwszy na własnej matce, która cierpiała na chroniczne dolegliwości  bólowe.

 

D. Kiedy użyliście terapii MLS ® po raz pierwszy?

R. Kiedy byłem w San Diego na corocznym zjeździe uczelnianym, zadzwoniła do mnie mama. Powiedziała że po dwóch zabiegach jakie miała do tej pory ból w skali do 10 spadł z 9 do 1. Powiedziała że prawie wszystkie dolegliwości ustąpiły. Wykonałem natychmiastowy telefon do biura i powiedziałem „wchodzimy w to „.

 

Laser jest w ciągłym użyciu od kiedy poznaliśmy jego możliwości w łagodzeniu ból i wspomaganiu leczenia.

 

D. Jak działa terapia MLS® ? W jakich przypadkach go używacie?

R. To podwójne działanie, niska energia światła laserowego zwiększa aktywność mitochondrialną komórek. Co znaczy, że tworzy super-komórkę, która wspomaga gojenie. Oferujemy terapię nie tylko pacjentom z dolegliwościami bólowymi – a propos niektórzy z nich po zabiegach odwołali zaplanowane zabiegi. Terapia świetnie sprawdza się również u pacjentów, którzy mieli operacje w celu szybszego gojenia. W moim odczuciu mamy do czynienia z 50% skróceniem czasu gojenia.

 

D. Co to jest jakość leczenia w twojej pracy?

R. Codziennie przychodzę do pracy, czując że mam asa w rękawie. Minęło niewiele czasu kiedy zaproponowaliśmy zabieg pacjentom, po czym coraz więcej pacjentów zaczęło się na niego zapisywać. Ich reakcja była bardzo dobra co wymusiło na nas zmianę podejścia do samej konieczności stosowania zabiegów ortopedycznych.

 

D. Czy testowałeś terapię MLS® na sobie? Co o nie sądzisz?

R. Poddałem się zabiegowi w dzień po otrzymaniu urządzenia, terapii poddano staw barkowy i kolanowy. Jeszcze tego samego dnia w nocy dolegliwości ustały w obu stawach i to po jednym zabiegu. To działa.