Hilterapia®: Włoska doskonałość w leczeniu zapalenia ścięgien

Międzynarodowe badania naukowe potwierdzają skuteczność terapii opracowanych przez ASAlaser w leczeniu jednego z najbardziej powszechnych zaburzeń szczególnie wśród sportowców.

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców Gabrhel J., Popracová Z., Tauchmannová H. i M. Nemšák odnośnie stosowania Hilterapia®, terapii stworzonej przez firmę ASAlaser, która od ponad 30 lat znajduje się w czołówce nad badaniami i rozwojem rozwiązań laseroterapii odnośnie ścięgna Achillesa oraz w poważnych zaburzeń więzadeł i ścięgien potwierdził swoją wysoką skuteczność. „Hilterapia® – terapia laserem wysokoenergetycznym w leczeniu ciężkich urazów ścięgien i więzadeł”, opublikowana w Energy For Health – czasopiśmie naukowym opracowanym przez ASAcampus (wspólne laboratorium badawcze firmy ASAlaser i Uniwersytetu w Florencji) – stanowi istotny wkład dla opracowań odpowiednich protokołów leczniczych.

Opatentowany w USA w 2003 roku impuls HILT® zastosowany w Hilterapia®, generuje efekt termiczny z efektem fotomechanicznym zapewniając niepowtarzalne efekty terapeutyczne w odniesieniu do naprawy i regeneracji tkanek, aktywacji drenażu limfatycznego i mikro krążenia. Także z tych powodów Hilterapia® jest wysoce skutecznaw bólach aparatu kostno-mięśniowego, ścięgien, od najbardziej powierzchownych do najgłębszych. Silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i anty obrzękowe sprawiają, że nadaje się również do leczenia zapalenia ścięgien, w którym leczenie bólu i zmniejszenie stanu zapalnego jest podstawą szybkiego powrotu do zdrowia.img-20150424-wa005_0

Sportowcy zdają sobie sprawę, że mogą polegać na Hilterapia® lub w razie wątpliwości poprosić o opinię na temat jej skuteczności, co ułatwia powrót do zawodów po kontuzji. Skuteczność, która jest obecnie uznawana na arenie międzynarodowej: z Europy do Rosji, Turcji i Iranu. Hilterapia® bowiem przyciągnęła zainteresowanie Ghale Noee, selekcjonera Esteghlal Cultural and Athletic Club klubu piłkarskiego, który gra w rozgrywkach ligi irańskiej (Puchar Zatoki Perskiej). Podczas 26 kongresu Fizjoterapia w Iranie, Teheran 22/24 (kwiecień), gdzie terapia ASAlaser została przedstawiona na lokalnym rynku, trener miał możliwość pogłębienia swojej wiedzy na jej temat. Po zapoznaniu się z wynikamizebranymi wśród użytkowników wśród których znalazło się wielu utytułowanych sportowców. Hilterapia®, i informacja na jej temat znajduje się na stronach internetowych między innymi  „Azzurri” Włoskiej Federacji Szermierki i Clinica Mobile w MotoGP. Pomaga również biegaczom, którzy wzięli udział w niektórych z najważniejszych maratonów świata (Maraton w Atenach i Bratysławie w 2015r.).

img_3059_0_0

Jego rezultaty w zakresie leczenia kontuzji często występujących wśród sportowców  potwierdzają także niektórzy z akredytowanych lekarzy i fizjoterapeutów z ośrodków takich jak Institute of Sports Medicine and the Department of Physical Therapy of the Interior Ministry w Pradze, Russian Scientific Center of Rehabilitation and Curortology’s w Moskwie czy prestiżowy szpital Ankara Guven.

Oprócz wyboru Hilterapia® jako partnera w ich codziennej pracy, ci specjaliści rehabilitacji biorą także udział w kursach specjalistycznych i kursach o podobnej tematyce organizowanych przez ASAlaser. Szkolenia gwarantują prawidłowe i maksymalne  wykorzystanie terapii i samych urządzeń. « Lekarze i trenerzy sportów amerykańskich z zainteresowaniem patrzą na Hilterapia® dzięki prezentacji urządzeń SH1 i Hiro 3.0, zaprezentowanych podczas 65 Edycji National Athletic Trainers Association Clinical Symposia, które odbyło się w Indianapolis. Pierwszym ważnym krokiem mówi Lucio Zaghetto, prezes ASAlaser jest: ” to jest tylko jednak z części układanki, fakt że firma jest w stanie z sukcesem zademonstrować Hilterapia® również na arenie międzynarodowej”.

course_2303

redakcja