Dr Martinková: moje doświadczenia z terapią MLS® i Hilterapia®

Dr Jana Martinková, lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji, chirurgii i ortopedii. Na co dzień pracujący w CHIRONAX Invest Clinic w Brnie. Ma możliwość praktycznej weryfikacji skuteczność terapii firmy ASAlaser, stosując je w leczeniu patologii dotykających jej pacjentów.

Terapia laserowa MLS® i Hilterapia®, w dziedzinie medycyny fizykalnej są jej znane od dłuższego czasu. „Wiedziałam, że terapie ASAlaser są skuteczne powiedziała ekspert – dzięki firmie Kardio – Line (czeski dystrybutor ASAlaser ), który przedstawił mi dowody ich skuteczności. Mam na myśli nie tylko skuteczność w leczeniu poszczególnych przypadków, ale także naukową podbudowę i wsparcie. Kolejnym krokiem było wprowadzenie terapii jako pomoc w codziennej pracy.

Pytanie: W pierwszej kolejności wybrałaś terapię MLS®: jakie są cechy charakterystyczne, które przekonały cię do wykorzystania tej terapii w codziennej praktyce?

Odpowiedź: Skupiliśmy się na MLS® z powodu wysokiej skuteczności w leczeniu urazów układu mięśniowo-szkieletowego udowodnionej w wielu przypadkach. Osobiście zweryfikowałam skuteczność terapii stosując ją u pacjentów z bliznami i obrzękiem.

Pytanie: Po sprawdzeniu skuteczności terapii laserowej MLS®, zdecydowałaś się również zaadoptować do swoich potrzeb Hilterapia®. Jakie były powody twojego wyboru?

Odpowiedź: Powodów było kilka, wynikały one głównie z parametrów takich jak wysoka intensywności (energia), bardzo krótki czas aplikacji i możliwość działania regeneracyjnego poprzez aplikację w szpary stawowe. Wszystkie te cechy są bardzo przydatne i istotne dla naszej działalności. Ponadto dodanie HIRO 3.0 po M6 było naturalnym krokiem.

Pytanie: Bazując na osobistych doświadczeniach, możesz powiedzieć jakie są główne różnice pomiędzy tymi dwiema terapiami ASAlaser? Prościej: jakie choroby można leczyć za pomocą terapii MLS® a jakie HILT® ?

Odpowiedź: Bazując na doświadczeniu jakie zebraliśmy do dziś ustaliliśmy że MLS® zapewnia najlepsze wyniki w leczeniu chorób skórnych, w przypadku egzemy, opryszczki lub obrzęku. Jednocześnie wykazano również skuteczność w leczeniu zwichnięć, krwiaków, oraz choroby reumatoidalnej stawów o umiarkowanym stopniu. Hilterapia® sprawdziła się w leczeniu takich problemów jak np. kolano skoczka, zapalenie ścięgna czy powięź podeszwy stopy. Można również potwierdzić jej wsparcie u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, chondropatia rzepki, zapaleniem kostno-stawowym kolana czy bolesnym barkiem.

Pytanie: Czy istnieją przypadki, w których uzasadnione było jako protokół terapeutyczny korzystanie z obu urządzeń?

Odpowiedź: Oba lasery są stosowane u wielu różnych pacjentów z różnym rozpoznaniem. Na przykład na bóle reumatyczne ramienia użyliśmy Hilterapia® podczas leczenia wrzodów wybraliśmy MLS®. Do chwili obecnej nie używaliśmy obu laserów na tym samym obszarze zabiegowym w tym samym czasie.

Pytanie: Czy jest dla Ciebie istotne uczestnictwo w szkoleniach by dowiedzieć się jak korzystać z MLS® i HILT®?

Odpowiedź: Myślę że jest to niezbędne: ukończenie jednego lub dwóch sesji szkoleniowych zapewnia podstawy do jak najlepszego wykorzystania terapii MLS® i Hilterapia® i ich urządzeń.

Pytanie: Obie terapie ASAlaser zostały zweryfikowane i sprawdzone przez liczne badania naukowe. Jak ważny jest ten czynnik w ocenie końcowej tych terapii?

Odpowiedź: Jest to sprawa fundamentalna: Przyznaję, że w momencie zakupu dwóch urządzeń (terapii), posiadanie dowodów naukowych świadczących o skuteczności terapii było dużym plusem na ich korzyść.

Pytanie: Podsumowując: można polecić terapię ASAlaser innym specjalistom takim jak ty? Jeśli tak, to dlaczego?

Odpowiedź: Tak, używam ich z powodu wysokiej skuteczności i efektywności! Terapię polecam przede wszystkim kolegom w zakresie rehabilitacji, ortopedii, chirurgii plastycznej. Rozwiązania ASAlaser za są rewolucyjne i stanowią ważną opcję terapeutyczną w fizjoterapii.

redakcja